Én most ezzel a csipkemintával kötök egy pulóvert. Sokkal egyszerűbb az elkészítése, mint amilyennek látszik.
Figyelni kell, számolni, és akkor nem lesz baj.
Egy mintaegységet 10 szem ad ki. (plusz a két szélszem)
A könnyebb követhetőség érdekében két külön rajzon ábrázoltam a mintát, de ez természetesen összetartozik.
Kedves Edina!
Szuper az oldalad, már sok hasznos ötletet merítettem innen.
Viszont most a fenti minta értelmezésével elakadtam. Nem értem, a két minta hogy kapcsolódik egymáshoz. A 10 szemes mintaegység hogy jön ki?
Kedves Dóra!
Köszönöm szépen! 🙂
Ez a minta csak első ránézésre tűnik ilyen bonyolultnak. A két ábrát úgy kell tekinteni, hogy összetartozik. Elkezded lekötni a szemeket az utasításnak megfelelően, és a következő ábrán folytatod. Csak azért lett szétszedve, mert így lehetett könnyebben ábrázolni a fogyasztásokat, és a szaporításokat. Ha leszámolod az első sor utasításait, akkor meg van a 10 szem (most a szélszemekről nem beszélek): Tehát van a tűn 10 kezdőszem. Kötünk egy simát – egy ráhajtás – egy sima. Ez valójában 2 lekötött szemre került rá, viszont így 3 szemünk lett. Kötünk tovább: két fordított – egy ráhajtás – aztán a leírásnak megfelelően két szemből csinálunk egyet – még egy ráhajtás – majd ismét a leírásnak megfelelően két szemből csinálunk egyet – végül két fordított.
Lényeg, hogy a minta kialakításánál a felszedett szemek számát kell alapul venni, mert ahogy alakul a minta, ez sorról sorra változik, hiszen hol szaporítjuk, hol fogyasztjuk a szemeket ahhoz, hogy kialakuljon a csipke.
Remélem, tudtam segíteni. Ha lesz egy kis időm, megpróbálom videóra venni a minta kialakítását. 🙂
Szia Edina!
Köszönöm a gyors és részletes válaszod, így már világos.